Dziewczyny na medal

Przeżywamy sukcesy polskich siatkarzy w czasie Mistrzostw Świata, warto więc przy okazji pochwalić się naszymi siatkarkami, których osiągnięcia są bardzo imponujące.

Aleksandra Stępień i Iwona Kulińska to uczennice klasy II g o profilu biologiczno-chemicznym. Ich wychowawczynią jest pani Anna Tatarek. Obie od dłuższego czasu grają w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Zryw-Volley Iława. Iwonę oprócz grania interesuje również sędziowanie tej dyscypliny, a Ola od podstawówki zafascynowana jest jazdą konną.

Dziewczyny zaangażowane są również w siatkówkę szkolną. Opiekunką drużyny jest pani Grażyna Sendlewska. Reprezentacja Żeromka zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski. Aleksandra ma na swoim koncie wiele sukcesów. Od 2013 r. należy do Kadry Narodowej siatkówki plażowej. Jej najświeższym i największym osiągnięciem jest Wicemistrzostwo Europy do lat 18 w siatkówce plażowej na zawodach, które odbyły się w Kristiansandzie w Norwegii. Licealistka zdobyła także Wicemistrzostwo Polski w siatkówce plażowej w kategorii juniorek oraz brązowy medal w kategorii kadetek. Wystąpiła również w Porto w Portugalii, gdzie na  Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej do lat 19 zajęła 25 miejsce. W rozgrywkach halowych w kategorii kadetek dziewczyna zdobyła 4 miejsce. W Mistrzostwach Polski Liceów w rozgrywkach halowych zajęła miejsce 2.

Iwona również ma się czym pochwalić. Jej największym osiągnięciem jest 5 miejsce w kategorii kadetek. Dziewczyna odnosi także sukcesy w siatkówce halowej. W tym roku grała na Mistrzostwach Polskiej Piłki siatkowej w kategorii kadetek, gdzie wraz z zespołem  zajęły 4 miejsce. Należy też wspomnieć, że uczennica zdobyła mistrzostwo województwa w biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.

 Jesteśmy pełni podziwu dla niewątpliwego talentu obu dziewczyn. O ich ciężkiej pracy i wytrwałości świadczą te niesamowite osiągnięcia. Oli i Iwonie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSCF1149

Opracowały: Milena Sobotka,  Aleksandra Góralska, Paulina Zakrzewska, Maja Dzwoniarska i Klaudia Duda.pod kierunkiem polonistki Anny Tatarek.

Skip to content