Konkurs o Hobbicie

24 października w sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się finał konkursu wiedzy o „Hobbicie” J.R.R. Tolkiena.

Do finału przystąpiło 8 drużyn z następujących gimnazjów: Publiczne Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu, Zespół Szkół – Gimnazjum w Sampławie, oraz Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Iławie im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Samorządowe Nr 2 w Iławie im. Polskich Noblistów, Zespół Szkół w Borecznie-Gimnazjum, Samorządowe Gimnazjum we Franciszkowie, Gimnazjum nr 1 im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcący w Iławie – Gimnazjum.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do finału przystąpili: Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, Zespół Szkół w Lubawie, Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie.

Wszyscy uczestnicy finału byli laureatami I etapu konkursu – eliminacji szkolnych. W konkursie wzięli więc udział prawdziwi znawcy książki Tolkiena; nic więc dziwnego, że złożony z 20 pytań test finałowy nie wyłonił zwycięzców. Zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych – jak i ponadgimnazjalnych dwie drużyny zdobyły w nim maksimum punków. Dopiero dogrywka, w której oprócz prawidłowych odpowiedzi ważny był czas pozwoliła na wyłonienie laureatów.

W kategorii gimnazjów:

I miejsce oraz tytuł Mistrza Wiedzy o Przygodach Bilbo Bagginasa zajęła drużyna z Samorządowego Gimnazjum we Franciszkowie;

II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcący w Iławie – Gimnazjum;

III miejsce – drużyna z Gimnazjum Samorządowego Nr 2 w Iławie im. Polskich Noblistów

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce oraz tytuł Mistrza Wiedzy o Przygodach Bilbo Bagginasa zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie,

II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół w Lubawie;

III miejsce – drużyna z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy a opiekunom i nauczycielom dziękujemy za przygotowanie młodzieży.

Organizatorem konkursu była MBP w Iławie oraz Gimnazjum Samorządowe Nr 2 w Iławie. Jury konkursu: Pani Joanna Bakaluk z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Iławie oraz Pani Sylwia Lewandowska z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Iławie – za bezinteresowną pomoc pięknie dziękujemy.

Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Iławskiego – Maciej Rygielski.

[tribulant_slideshow gallery_id=”13″]

Skip to content