Śpiewali i grali w języku Goethego

Dnia 24.11.2014r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej, której inicjatorem była Jagoda Dąbrowska- uczennica klasy IIIc.

Imprezą opiekowała się pani Karolina Nehring, a w roli prowadzących doskonale sprawdzili się Klaudia Kołodziejczyk i Łukasz Karpiński- z klasy IIIa. Występy oceniało trzyosobowe jury, w którego skład wchodzili: pani Kasjana Orzechowska oraz panowie Krzysztof Tomaszewski i Andrzej Buk. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co potwierdzają występy specjalne naszych maturzystów z klas IIIa, IIIb i IIIc.

O główną nagrodę  walczyły klasy gimnazjalne takie jak: Iga, Igb, IIga, IIgb oraz dwie grupy klasy IIIgb. Rywalizacja była niezwykle zacięta, ponieważ uczniowie doskonale przygotowali się do swoich występów. Niestety zwycięzca może być tylko jeden i była nim klasa Igb, która zaskoczyła nas wyjątkową choreografią, pięknym śpiewem oraz znakomitą znajomością języka niemieckiego. Zaprezentowali nam oni piosenkę pt. „Atemlosdurchdie Nacht”. Klasę przygotowywały do występówpanie germanistki Jolanta Gancarz i Karolina Nehring.  Wszystkie prezentacje zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz oglądane były z wielką przyjemnością i radością, ponieważ wzbudzały wiele pozytywnych emocji, a także poprawiły humor widowni.Czekamy z niecierpliwością i utęsknieniem na kolejne edycje. Gratulujemy wykonawcom odwagi, poczucia humoru i talentu.

[tribulant_slideshow gallery_id="19"]

Członkowie koła dziennikarskiego:
Maja Dzwoniarska
Klaudia Duda
Wiktor Rozentalski
pod kierunkiem polonistki Anny Tatarek.

 

Skip to content