WIELKI SUKCES MARTY LEWKO

Marta Lewko z klasy 2C iławskiego „żeromka” uczestniczyła w II etapie jednej z najstarszych i najważniejszych olimpiad przedmiotowych organizowanych przez MEN – Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie  Współczesnym.

W etapie okręgowym, który odbył się 24 stycznia 2015 w Olsztynie, brało udział 32 uczestników z 20 szkół województwa warmińsko-mazurskiego. Komisja Okręgowa Olimpiady wyłoniła tylko 4 najlepsze osoby.  Wśród zwycięzców znalazła się Marta Lewko, odnosząc tym samym wielki sukces.

Uczennica będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 14-15 marca 2015 w Warszawie. Martę przygotowała do olimpiady pani Agata Dąbrowska.

Olimpiada rejonowa przebiegała w 2 etapach: testowym oraz ustnym. Najwięcej emocji i wysiłku dostarczył etap ustny, ponieważ Marta musiała wykazać się wielką wiedzą o  polityce, świecie współczesnym i organizacji ONZ. Z tego etapu wybrnęła znakomicie, otrzymując 42,5 pkt na 50 a z testu 35 pkt na 50. Wielkim sukcesem było również pokonanie ogromnego stresu związanego z występem przed komisją.

W opinii Agaty Dąbrowskiej – nauczycielki WOS – Marta ma duże szanse na uzyskanie tytułu finalisty, a nawet laureata, bo jest uczennicą bardzo ambitną, sumienną i konsekwentną w dążeniu do celu, jaki sobie postawiła.

Marcie życzymy olimpijskich sukcesów oraz wytrwałości w realizacji kolejnych celów, jakim są zostanie laureatem olimpiady i dostanie się na wymarzone studia prawnicze.

Trzymamy za nią kciuki!

 OWoPiSW1
OWoPiSW2

Członkowie koła dziennikarskiego

Maja Dzwoniaska

Klaudia Duda

Pod opieką polonistki Anny Tatarek

Skip to content