Wizyta władz Wydziału Nauk Historycznych UMK

Trzech wybitnych naukowców odwiedziło w miniony piątek 27.02.2015r. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego.

Wśród gości „Żeromka” znaleźli się prof. Wiesław Sieradzan, prodziekan Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prof. Waldemar Rozynkowski, kierownik Instytutu Historii i Archiwistyki UMK oraz prof. Kazimierz Maliszewski, kierownik Zakładu Metodologii Dydaktyki Historii i Wiedzy o Społeczeństwie UMK.

 W trakcie spotkania z naukowcami, które odbyło się w szkole, uczniowie mieli okazję zapoznania się z ofertą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poznali także możliwości rozwoju kariery zawodowej po wybraniu kierunków humanistycznych.

 Uczniowie byli pod wrażeniem pasji i ogromnej wiedzy profesorów. Szczególnie interesujące okazały się wspomnienia prof. Maliszewskiego, który jest absolwentem iławskiego liceum. W „Żeromku” rozpoczynał też swoją karierę naukową jako nauczyciel historii. Sam nie ukrywał w trakcie spotkania, że bardzo cieszy się możliwością spotkania z iławską młodzieżą i jest to dla niego podróż sentymentalna.

 Spotkanie z naukowcami było pierwszym, ale – jak zapowiada dyrektor szkoły Roman Groszkowski – nie ostatnim wydarzeniem tego typu. Trwają bowiem rozmowy nad nawiązaniem trwałej współpracy między Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu a Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

UMK_001

UMK_002

UMK_003

UMK_004

UMK_005

Skip to content