IV Powiatowe Targi Edukacyjne

W miniony piątek Zespół Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie kolejny raz zorganizował imprezę, podczas której gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych na rok szkolny 2015/2016.

 Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i na stałe wpisała się do kalendarza imprez Żeromka. W tym roku młodzież spotkała się również z przedstawicielami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery.

 Imprezę uatrakcyjniły występy artystyczne, ale także towarzyszący wydarzeniu Festiwal Nauki. Każdy, kto tego dnia odwiedził iławski ogólniak, mógł uczestniczyć w doświadczeniach fizycznych i chemicznych, pokazach i konkursach biologicznych, zabawach plastycznych i sportowo – rekreacyjnych, loteryjce humanistycznej, zmierzyć się z Kostką Rubika na stoisku łamigłówek matematycznych, prowadzić konwersacje w obcych językach, skosztować specjałów niemieckiej kuchni, oglądać pokazy ratownictwa medycznego, a nawet poznawać stroje z minionych epok, podczas „przebieranek historycznych”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się obserwowanie nieba, zwłaszcza że tego dnia miało miejsce zaćmienie słońca.

Dyrektor szkoły wita starostę i dyr. Wydziału Edukacji

IV PTE 007

IV PTE 006

IV PTE 005

IV PTE 004

IV PTE 003

IV PTE 001

IV_Targi_m

Program  IV Powiatowych Targów Edukacyjnych – ZSO Iława 20 marca 2015

Miejsce -mała sala gimnastyczna

Początek godz. 10.00

1 Uroczyste otwarcie targów.
2 Zapoznanie się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych na rok szkolny 2015/16
3 Spotkania z przedstawicielami  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery.
4 Występy artystyczne

Imprezy towarzyszące – Festiwal Nauki

początek godz. 10.15

  • Doświadczenia fizyczne i chemiczne,
  • Loteryjka humanistyczna,
  • Kostki Rubika, łamigłówki
  • Pokazy i konkursy biologiczne
  • Obserwacja nieba
  • Konwersacje w obcych językach
  • Przebieranki historyczne
  • Zabawy plastyczne
  • Pokaz ratownictwa medycznego
  • Gry i zabawy sportowo –rekreacyjne –duża sala gimnastyczna, gabinety przedmiotowe

 

Kawiarenka targowa

czynna w godz. 10.00 –12.30

– stoisko Samorządu Szkolnego sala nr 10  – „Kantor” wymiany walut, sala nr 6
 

Skip to content