Magiczny dzień w Żeromku

Nadszedł koniec kwietnia. Kasztany prawie zakwitły. Dla maturzystów może to oznaczać tylko jedno – wielkimi krokami zbliża się najważniejszy egzamin w ich życiu.
 

Tegoroczni maturzyści w miniony piątek po raz ostatni usłyszeli szkolny dzwonek. Uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego tradycyjnie już spotkali się na dziedzińcu szkoły. Były przemówienia, wspomnienia minionych trzech lat, wręczanie kwiatów, podziękowania i… łzy wzruszenia.

 – Nie mogę uwierzyć w to, że już nigdy nie pojawię się tu jako uczennica – powiedziała jedna z tegorocznych maturzystek. – To były wspaniałe trzy lata.

 Dla wszystkich był to magiczny dzień. Wyjątkowy był też dla patrona szkoły. Ten po raz kolejny został przebrany – tym razem za czarodzieja. Tradycją w iławskim liceum stało się przebieranie pomnika Stefana Żeromskiego na „ostatni dzwonek” maturzystów. Żeromski bywał już bohaterem gwiezdnych wojen, Buką (bohaterką Muminków), a także Hawajczykiem w zwiewnej spódnicy.

[tribulant_slideshow gallery_id="22"]
 

Więcej zdjęć na naszej stronie FB

Skip to content