WAT - Umowa patronacka

Cieszymy się, że możemy zaoferować wam opiekę naukową Wojskowej Akademii Technicznej i prosimy, abyście jak najlepiej z tej oferty skorzystali – powiedział prorektor ds. studenckich dr inż. Stanisław Konatowski witając delegację z Iławy, która gościła dzisiaj w naszej uczelni.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie to już 67 szkoła średnia, wspierana przez władze samorządowe, która w dniu 29 kwietnia br. rozpoczęła współpracę z Wojskową Akademią Techniczną. List intencyjny w tej sprawie został podpisany przez: rektora-komendanta WAT gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka, starostę iławskiego – Marka Polańskiego oraz dyrektora Zespołu Szkół – Romana Groszkowskiego. Wyrażona została w nim wola wspólnego działania na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, propagowania wiedzy politechnicznej i z zakresu wojskowości oraz przygotowania przyszłych kadr dla nauki i gospodarki. W ramach współpracy postanowiono również podejmować działania służące rozwojowi społeczności lokalnej i regionu, głównie przez prowadzenie badań naukowych oraz wykonywanie ekspertyz i prognoz.

W spotkaniu Wojskową Akademię Techniczną reprezentowali: prorektor ds. studenckich dr inż. Stanisław Konatowski, kierownik Działu Spraw Studenckich mgr Małgorzata Podbielska i mgr inż. Wiesław Szczygielski, który zaprezentował zebranym potencjał naukowo-dydaktyczny naszej uczelni, jej zmiany i rozwój na przestrzeni 60 lat istnienia.

W imieniu gości głos zabrał starosta iławski Marek Polański, dziękując władzom uczelni za podjęcie współpracy i podpisanie listu. „To dla nas bardzo ważne, ponieważ całemu zarządowi powiatu zależy na podnoszeniu poziomu kształcenia. Chcemy, żeby nasi uczniowie kończyli dobre uczelnie i potem dobrze radzili sobie w życiu.”- powiedział.

Serdeczne słowa pod adresem WAT skierował dyrektor szkoły Roman Groszkowski. Podkreślił on, że współpraca z naszą uczelnią doskonale wpisuje się w poszerzenie oferty zaspokajającej potrzeby edukacyjne młodzieży w aspekcie szeroko rozumianych nauk technicznych. „Bardzo nam miło, że zostaliśmy wyróżnieni patronatem. Cieszymy się, że skorzystają na tym nasi uczniowie. Jest to wartość, którą trudno przecenić.”- dodał.

Goście zwiedzili Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej na Wydziale Elektroniki oraz Zakład Radiometrii i Monitoringu Skażeń na Wydziale Nowych Technologii i Chemii.

Treść umowy patronackiej z WAT

 

Źródło: http://www.wat.edu.pl

Grażyna Palczak
foto: Joanna Kulhawik

WAT03

WAT02

WAT01

Skip to content