Jubileuszowy Festiwal Piosenki Autorskiej „PAF”

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się 1 czerwca i po raz kolejny była to okazja do spotkania ludzi wrażliwych, obdarzonych talentem wokalnym i kochających muzykę. Festiwal, który już XV raz odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Iławie, przyczynia się do upowszechniania dorobku wybitnych polskich autorów i kompozytorów piosenek. W tym roku były to „Piosenki z tamtych lat”, czyli utwory bohaterów  poprzednich edycji festiwalu.

Część pierwsza odbyła się w iławskim liceum, a o godzinie 18 przyszedł czas na koncert w kinoteatrze „Pasja”. Odbyła się tam prezentacja laureatów XV Festiwalu Piosenki Autorskiej. Najlepszą okazała się Natalia Górska, która jest absolwentką Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie. Pierwsze miejsce zdobyła piosenką „Odkryjemy miłość nieznaną”. II miejsce wyśpiewała Daria Kłosowska z Gimnazjum nr 2, która wykonała utwór do muzyki z filmu „Katyń”. III miejsce, po zaśpiewaniu utworu z repertuaru zespołu „Dżem”, zdobyła Dominika Komosińska z Budowlanki. Wyróżnienia trafiły do: Sylwii Jabłońskiej, Macieja Albina i Karoliny Nowosielskiej, a nagrodę publiczności zdobyła Sylwia Jabłońska.

Zwieńczeniem festiwalowego Dnia Dziecka był występ warszawskiego zespołu „Singin’ Birds”, który zaprezentował nam utwory inspirowane stylem retro z lat 50. oraz muzyką amerykańską z I połowy XX wieku.

Zobacz zdjęcia na naszym FB

Skip to content