Uczniowie „Żeromka” na Dniu Popularyzacji Matematyki w Warszawie

10 września – w drugim tygodniu nauki – uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie wzięli udział w „Dniu Popularyzacji Matematyki”, organizowanym przez Politechnikę Warszawską. Wyjazd uczniów możliwy był dzięki współpracy iławskiej szkoły z uczelnią wyższą.
Dzień Popularyzacji Matematyki to impreza, która była częścią 6. Forum Matematyków Polskich. Uczniowie pierwszej i drugiej klasy o profilu matematyczno-fizycznym uczestniczyli w pokazach, warsztatach, a także oglądali filmy o tematyce matematycznej.
 
– Było bardzo ciekawie, najbardziej podobały mi się gry edukacyjne, a także wystawa modeli wielościanów – mrowił Paweł z klasy I A. Niektóre z przygotowanych zajęć cieszyły się tak dużą popularnością, że trzeba było zapisać się na nie wcześniej.

 001

002

Licealiści już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań i wizyty wykładowców uczelni wyższej w „Żeromku”.

Skip to content