Wykłady Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w „Żeromku”

W poniedziałek 19 października, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, odbył się wykład prof. Danuty Musiał z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pani Profesor ciekawie wykładała na temat: „Co zawdzięczamy historii starożytnej?” za przykład obierając cywilizację rzymsko-helleńską i jej udział w obecnej kulturze popularnej. W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas humanistycznych, którzy zgodnie uznali spotkanie za ciekawe. Młodzież nie była onieśmielona obecnością przedstawiciela uczelni wyższej, bo to kolejna już wizyta patronackiego uniwersytetu.  W związku z tym, podczas spotkania, sami również zabierali głos, odpowiadając na pytania wykładowczyni, a także odnosząc się do interesujących ich faktów.

001

Skip to content