Zaproszenie na urodziny

Na urodziny naszego miasta – Iławy, która w tym roku obchodzi 710- lecie powstania, zapraszała wszystkich Wiesia Żurańska podczas konkursu krasomówczego.

Wiesia, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefana Żeromskiego w etapie powiatowym wywalczyła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jako finalistka tego konkursu będzie reprezentowała nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich w Lidzbarku Warmińskim. Uczennicę przygotowała polonistka Katarzyna Dobrowolska – Tatarek. Wiesia Żurańska  w sposób barwny,  sugestywny i przekonywujący zapraszała do zwiedzania Iławy. Życzymy Wiesi, aby nie opuściła jej wena twórcza i dzielnie przebrnęła przez kolejne etapy konkursu krasomówczego aż do finału. Wierzymy,  że jej się uda, bo to wspaniała i zdolna dziewczyna, która kocha swoje miasto całym  sercem.

 01

 Opracowała:  Anna Tatarek

Skip to content