Mistrzyni pięknej mowy z „Żeromka”

Wiesia Żurańska uczennica klasy III G iławskiego „Żeromka” została laureatką etapu wojewódzkiego konkursu krasomówczego, który odbył się w Lidzbarku Warmińskim. Krasomówczynię spotkał ogromny zaszczyt reprezentowania naszego województwa warmińsko – mazurskiego w etapie ogólnopolskim w Golubiu – Dobrzyniu.

Wiesia dzielnie walczyła o zwycięstwo, zdobywając sympatię publiczności i uznanie bardzo surowego jury. Tak pięknie i przekonywująco opowiadała o współczesnej Iławie, że swoim krasomówczym występem zachwyciła także panią Janinę Piętkę – wiceburmistrza Lidzbarka Warmińskiego. Gratulując Wiesi wspaniałego występu krasomówczego, pani wiceburmistrz powiedziała, że jest ona znakomitym ambasadorem swojego miasta, bo przekonała wszystkich, że warto do Iławy przyjechać na urodziny. Do sukcesu krasomówczyni przyczyniła się także jej polonistka Katarzyna Dobrowolska – Tatarek, która ją rzetelnie do występu przygotowała, poświęcając swój wolny czas. Autorką tekstu „Urodziny mojego miasta” jest Anna Tatarek. W poprzednich dwóch latach jej uczennica Aleksandra Grysz aż dwukrotnie znalazła się w ścisłym finale konkursu krasomówczego w Golubiu – Dobrzyniu. Wierzymy, że Wiesia Żurańska, obdarzona tak niezwykłym talentem krasomówczym i wspierana przez swoją polonistkę Katarzynę Dobrowolską – Tatarek, odniesie sukces w etapie ogólnopolskim, czego jej z całego serca życzymy.

 002

001

 
 

Opracowała: Anna Tatarek

Skip to content