Zajęcia językowe z UWM

We wrześniu bieżącego roku Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego podpisał umowę o współpracy z Katedrą Filologii Germańskiej UWM w Olsztynie. Efektem tej współpracy było spotkanie, które odbyło się 3 grudnia w iławskiej szkole.


Pan dr Tomasza Żuralew tematem swoich zajęć uczynił balladę J.W. von Goethe „Król olch”. Uczniowie, pod kierunkiem pana doktora, analizowali tekst w przekładzie i oryginale, układali plan zdarzeń, opisywali bohaterów i szukali innego tytułu dla ballady. Jednocześnie wykonywali ćwiczenia leksykalno-gramatyczne. Uczniowie zajęcia przyjęli bardzo entuzjastycznie, gdyż jak sami mówili – poczuli się jak profesjonalni tłumacze.

Zajęcia były bardzo kształcące dla uczniów i podobała im się  forma uczenia się, jaką zaproponował pan Żurawlew. Z pewnością chcieliby uczestniczyć ponownie w takich zajęciach.  Celem prowadzącego było również zasugerowanie młodzieży, że warto jest wiązać przyszłość z językiem niemieckim.

 

germanistyka_0010

germanistyka_0002

Więcej foto na FB

Skip to content