Jarmark świąteczny na UWM Katedra Germanistyki

Katedra Filologii Germańskiej na UWM w Olsztynie już po raz drugi zorganizowała mini Weihnachtsmarkt tzn. Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli aktywnie w tym przedsięwzięciu.

Na zajęciach plastycznych klasy 3Gb i 2Gb przygotowały piękne ozdoby świąteczne, które zostały na jarmarkowym straganie sprzedane. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym „Rozwiń skrzydła” w Kisielicach.  7 uczniów z tych klas wzięło także udział w innych atrakcjach jarmarkowych. Wspólnie z pracownikami naukowymi germanistyki, studentami i uczniami drugiego gimnazjum w Olsztynie śpiewali kolędy, dzielili się opłatkiem i kosztowali tradycyjnych wigilijnych specjałów. Pani dr Jarząbek pokazała im sale wykładowe i ćwiczeniowe.

Jarmark_UWM_0003

Więcej foto na FB

Skip to content