Świątecznie w „Żeromku”

Chyba nikt, tak jak uczniowie, nie czekał na Święta Bożego Narodzenia. Ten szczególny przedświąteczny czas młodzież z iławskiego ogólniaka, poza nauką, spędziła realizując kilka wartych uwagi akcji.

 

W grudniu gimnazjaliści z Zespołu Szkół uczestniczyli w mini Weihnachtsmarkt – Jarmarku Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez Katedrę Filologii Germańskiej na UWM w Olsztynie. Na zajęciach plastycznych klasy 3Gb i 2Gb przygotowały piękne ozdoby świąteczne, które zostały sprzedane na jarmarkowym straganie. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasiliły Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym „Rozwiń skrzydła” w Kisielicach.

 „Żeromek” działał też w samej szkole. Samorząd szkolny i klasa I D w czapkach Świętego Mikołaja zbierał datki na pomoc dla niepełnosprawnego Kacpra Waszelewskiego. Maturzyści z klasy III A i III B zrezygnowali z obdarowywania się upominkami świątecznymi  i zamiast  prezentów dla koleżanek i kolegów z klasy, zrobili prezent potrzebującym, dołączając je do Szlachetnej Paczki. Natomiast koło humanistyczne kolejny raz wybrało się do iławskiego szpitala, by tam czytać bajki pacjentom oddziału pediatrycznego. Mali pacjenci, podobnie jak rok temu, bardziej zajęci byli jednak wspólnym robieniem ozdób choinkowych i kolorowaniem bałwanków, bombek i reniferów.

 Z kolei mieszkańcy  internatu zorganizowali coś dla maluchów. 3 grudnia zaprosili nauczycieli, pracowników szkoły i ich dzieci na Bal Mikołajkowy. W tym roku młodzież przedstawiła inscenizację wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Rzepka”. Zabawna i dobrze zagrana wersja utworu bardzo podobała się dzieciom i rodzicom. Przedstawienie zobaczyły również dzieci z dwóch iławskich przedszkoli. Ich roześmiane buzie były największą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowanie tej imprezy.

 

W przedświąteczny poniedziałek odbył się także doroczny koncert kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim. Koncert jest już szkolna tradycją i każdy, kto w nim uczestniczył mógł poczuć Ducha Świąt. Szkoła wzięła także udział w akcji „Podziel się bajką” organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy działający przy Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach. Akcja polegała na zbiórce kolorowych książeczek i zabawek, które mają pomóc w zorganizowaniu kącików do zabawy i rozwoju podopiecznych ośrodka.

 Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas i gratulujemy młodzieży, która potrafi sprawić, by uśmiech pojawiał się na twarzy każdego, do kogo trafiły ich inicjatywy.

P1000817m

Skip to content