Obrona Cywilna w Żeromku

12 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie im. S. Żeromskiego odbył się powiatowy etap XXI Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

W rywalizacji uczestniczyły dwuosobowe zespoły ze wszystkich szkół średnich naszego powiatu. Żeromka reprezentowali Szymon Sieński i Jakub Zentarski. Konkurs składał się z części testowej (50 pytań) i części „praktycznej”, czyli odpowiedzi na 3 pytania zadane przez iławskich strażaków. Wyniki nie do końca usatysfakcjonowały chłopaków (zajęli 5 – te miejsce), ale, jak stwierdził Szymon, za rok będzie lepiej. Zwyciężyła drużyna z ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku i oni będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Opiekunem naszych reprezentantów był p. Rafał Szczecina.

003

002

001

Skip to content