Spotkanie z absolwentem

Po wczorajszym bardzo ciekawym „spotkaniu z Absolwentem” – Bogusławem Kiejnowskim mieliśmy znów okazję do uczestniczenia w niecodziennym wykładzie z serii „Opowiem o korzeniach mojego zawodowego sukcesu…:)” ,

czyli … Pan prof. dr hab. Marek Krajewski, nasz Absolwent, w odpowiedzi na zaproszenie Dyrekcji przyjechał z Poznania, gdzie pracuje naukowo, prowadzi zajęcia ze studentami socjogii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, by podzielić się z uczniami ZSO wrażeniami towarzyszącymi Jego pracy. Opowiedział np. o projektach studenckich badających wkład szarych mieszkańców w kreowanie przestrzeni (www.niewidzialnemiasto.pl) i o własnych publikacjach: „Kultury kultury popularnej” (2003), „POPamiętane” (2006), „Za fotografię!” (2010), „Narzędziownia”, „Jak badaliśmy (niewidzialne) miasto” ( 2012), „Są w życiu rzeczy…” (2013), „Deindywiduacja”, „Socjologia zachowań zbiorowych” (2014).

Zapytany przez uczniów o możliwości zatrudnienia po socjologii, wymieniał wiele zawodów, do których kierunek ten przygotowuje merytorycznie, najciekawsze wydały się słuchaczom wszystkie powiązane ze sztukami plastycznymi i popkulturą. Może dlatego, że i Prelegent powiązania socjologii ze sztuką uznał za interesujące, a korzenie swych fascynacji znalazł w przeszłości szkolnej, w latach nauki w naszym liceum…

Zobacz foto na naszym FB

tekst: M. Karpińska, zdjęcia: A. Turowska-Łątkowska, M.Konicz-Wilkowska

Skip to content