W trosce o nasze bezpieczeństwo

Dnia 20.04.2016, w siedzibie straży pożarnej, miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo’’.

Po małym poczęstunku rozdano nagrody. Jak się okazało, na 141 przesłanych prac, a aż 3 z nich dostarczonych przez naszą szkołę zostały wysoko ocenione przez komisję w kategorii gimnazjów w całym powiecie. Tym samym, Dominika Bylinka z II Ga zdobyła I miejsce, Malwina Naguszewska II miejsce, a Wiktoria Betlejewska zdobyła wyróżnienie i dodatkowo jej praca zajęła 5 miejsce w województwie! Życzymy pracy Wiktorii zajęcia kolejnych wysokich miejsc! 🙂

Kiedy zakończyło się rozdawanie dyplomów zostaliśmy oprowadzeni po całej remizie, gdzie strażacy opowiadali o swoim sprzęcie, treningach, egzaminach a nawet o najróżniejszych pożarach. Zobaczyliśmy między innymi hangar, miejsce gdzie była przechowywana cysterna z wodą (o pojemności 18 000 litrów!), a nawet szatnię, jadalnię, siłownię i ,,salę lekcyjną”.

Nie zapominajmy jednak, że życie strażaka to w dużej mierze ryzyko, dlatego też aby zostać takim ratownikiem należy bardzo dużo ćwiczyć. Dzięki tej wizycie naprawdę doceniliśmy trud tego zawodu.

Liczymy, że za rok również uda nam się zająć tak wysokie miejsca!

001

002

Więcej foto na naszym FB

Tekst: Dominika Bylinka

Skip to content