Rękawiczki

25.04.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zakończeniu konkursów organizowanych przez KFG na skecz lub wiersz przygotowany w języku niemieckim.

W kategorii wiersz: uczennica Agnieszka Jackiewicz z klasy IE zajęła 2 miejsce recytując wiersz H. Heinego „Loreley” , Nikola Kołecka za recytację „Rękawiczki” F. Schillera zajęła 3 miejsce. Gimnazjaliści Weronika Bagłaj, Maciej Bieliński, Bartosz Kowalski, Julia Pesta, Anna Pijanowska, Emilia Waśniewska, Karol Zawadzki z klasy 3GB przygotowali skecz „Antek Pistole” i zostali wyróżnieni 2 miejscem. Dodatkowo pani mgr Małgorzata Derecka przeprowadziła dla laureatów konkursów wykład o szlakach turystycznych w Niemczech „Romantische und Märchenstraße”. Uczniami opiekowała się pani Ewa Buk. Dla rozbudzenia zainteresowań uczniów kulturą i geografią Niemiec otrzymała grę planszową „Deutschlandreise”. Gratulujemy uczestnikom.

001

002

Skip to content