Mistrzostwa Województwa

We wtorek, 24 października pojechaliśmy do Nowego Miasta Lubawskiego na Mistrzostwa województwa w „sztafetach” przełajowych. W tego rodzaju zawodach startują oddzielnie drużyny żeńskie i męskie, które zakwalifikowały się w etapach powiatowych. Każda ekipa liczy 10 zawodników.

Dzisiejsza pogoda nie była zła do tego typu rozgrywek (nie padało, nawet mocno nie wiało), choć mogło być troszkę cieplej (termometry wskazywały około 6 stopni).

Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły dziewczęta z Żeromka w składzie: Małgorzata Bączek, Julia Olszlegier, Dominika Syguła, Oliwia Węgier, Natalia Lewandowska, Antonina Ostaszewska, Sandra Rawińska, Monika Dobrzańska, Sandra Cyglicka, Ania Kołatka i Paulina Kosakowska (rez.). Dziewczyny nieźle powalczyły i ostatecznie zwyciężyły rywalizację, zajmując 1 miejsce i zostały Mistrzyniami województwa! Najlepsze wyniki osiągnęły: Ania, Julia, Natalia i Gosia.

Nieznacznie gorzej poszło chłopakom, którzy w składzie: Kacper Osmański, Jakub Pawłowski, Kajetan Jaroszek, Szymon Lewicki, Łukasz Luliński, Szymon Kwiatkowski, Piotr Racki, Jakub Gula, Michał Kozicki i Maciej Paliński, zajęli 3 miejsce, przegrywając z ekipami z Lubawy i Pasłęka. Najlepsze rezultaty uzyskali: Łukasz, Maciek i Michał.

Gratulacje dla naszych biegaczy należą się tym większe, że frekwencja zawodów w tym roku była duża: wystartowało 7 ekip żeńskich i 11 męskich.

Opiekunem naszych drużyn był prof. Rafał Szczecina.

Skip to content