Wielki powrót Prezentacji Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej

Wszystko wskazuje na to, że unikatowy koncert polskich piosenek z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu artystów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, ponownie po trzech latach przerwy, powróci do kinoteatru „Pasja”. Będą to już XXIX spotkania z polską piosenką historyczną.  Wielki entuzjasta Prezentacji  burmistrz Adam Żyliński oficjalnie zaprosił zespół do współpracy. Obecnie trwają negocjacje w sprawie szczegółów koncertu.

Mocną stroną zespołu licealistów „Canticorum” jest to, że proponuje on słuchaczom zawsze coś oryginalnego, nietuzinkowego. Niemal trzydziestoletnia tradycja Prezentacji (jedynej takiej imprezy w kraju) gwarantuje nie tylko doznania estetyczne, ale także wysoki poziom wykonawczy. Atutem  imprezy  jest także miejsce – kinoteatr „Pasja” i popołudniowa godzina koncertu.

Liczymy na obecność amatorów dobrej piosenki . Szczególnie serdecznie zapraszamy młodzież wszystkich typów iławskich szkół, rodziców i sympatyków.  W tegorocznych Prezentacjach pt. „Pozłacany warkocz” dominować  będą piosenki śląskie. Nie zabraknie innych atrakcji. Początek planowany jest na godz.15:00, zatem jeżeli mają Państwo czas i ochotę spędzić sobotnie popołudnie w miłym towarzystwie uczniów naszego liceum i pięknej muzyki zapraszamy bardzo serdecznie!

Do zobaczenia więc 11 listopada 2017. Wstęp oczywiście wolny

W imieniu zespołu „Canticorum”

Joanna Sawczyńska

Skip to content