Kreatywne otulenie w Iławie

Z pewnością każdy, kto był w minionych dniach obok Zespołu szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków, zwrócił uwagę na niecodzienne dekoracje, znajdujące się na terenie tych szkół.

6 grudnia obie placówki wzięły udział w akcji „Knit the City”. Działalność, polegająca na ubieraniu elementów miast w wełniane patchworki, początkiem sięga 2009 roku, kiedy to londyńska grupa postanowiła dekorować w ten sposób miasto. Przez street art „Knit the City” nazywane jest „knit grafitti”.

W Iławie udział w akcji wzięły dwie szkoły i wymagało to dużego zaangażowania ze strony uczniów oaz nauczycieli. Już miesiąc przed Mikołajkami organizowano akcje zbierania włóczki, a następnie wspólnego tworzenia z niej robótek, które ostatecznie znalazły się na drzewach przy Żeromku i na filarach przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 3.

Akcja, której organizacja przypadała na szary, ponury listopad, szybko zyskała zwolenników. Spowodowała mobilizację i integracje uczniów oraz nauczycieli. Przez długi czas w obu szkołach normalny był widok uczniów szydełkujących i dziejących na drutach, czy grona pedagogicznego, które z zapałem dobierało kolory włóczek. Efektem akcji są więc nie tylko kolorowe, ozdobione kolorowymi połaciami elementy Iławy, ale także zadowolone i uśmiechnięte buzie uczestników akcji, którzy rozwinęli swe zdolności manualne i oddali się chwilom relaksu. Koordynatorem akcji w Zespole Szkół Ogólnokształcących była pani Karolina Nehring, a w Szkole Podstawowej nr 3 pani Joanna Sierzputowska.

 

Skip to content