Wojewódzkie zawody pływackie

11 grudnia 2017 roku na pływalni „Lega” w Olecku odbyły się „Wojewódzkie Zawody Pływackie”. Wzięło w nich udział ponad 260 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z powiatu Iławskie wystartowały dwie szkoły Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika z Iławy.

Naszą szkołę reprezentowała męska sztafeta 6x50m w składzie Kuba Butrykiewicz, Janusz Cierczyński, Dominik Brach, Mateusz Neuman, Filip Figurski, Patryk Jakubczyk, która zdobyła w tej konkurencji I miejsce przed sztafetami z Giżycka i Ełku.
W konkurencjach indywidualnych, także posypały się medale. Na podium stanęli: w stylu klasycznym na 50m Dominik Brach zdobywając II miejsce, w stylu grzbietowym na 50m Filip Figurski I miejsce, w stylu dowolnym na 50m Kuba Butrykiewicz I miejsce, w stylu motylkowym na 50m Janusz Cierczyński I miejsce i Patryk Jakubczyk IV miejsce, ostatni koronny dystans 100m stylem dowolnym na srebrny medal popłynął Mateusz Neuman.
Złoci pływacy z Zespołu Szkół Ogólnokształcącego z Iławy w punktacji generalnej okazali się najlepszą drużyną w województwie warmińsko-mazurskim w swojej kategorii wiekowej. Zwyciężyli z drużynami z II Liceum Ogólnokształcącego z Giżycka, I Liceum Ogólnokształcącym z Ełku oraz I Liceum Ogólnokształcącym z Olecka.
 
Opiekun grupy Maria Madej

Skip to content