Wykłady z historii sztuki w Żeromku

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie objęty jest patronatem kilku uczelni wyższych. W ramach tej współpracy uczniowie uczęszczają na wykłady, które odbywają się w Toruniu, Warszawie i Olsztynie, ale także do szkoły przyjeżdżają pracownicy uniwersytetów. 27 lutego w liceum odbyły się zajęcia z historii sztuki, które poprowadzili pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Koprenika.

Wykład „Motyw raju w ikonografii i architekturze średniowiecza” poprowadził doktorant Szymon Stenka, a kolejny „Malarstwo barokowe w polskich zbiorach” doktorantka Monika Stecyk. Zajęcia wzbogaciły ciekawostki dotyczące polskich zbiorów, a także zdjęcia obrazów, które zaginęły w tajemniczych okolicznościach, a podziwiać możemy je tylko na fotografiach. W wykładach uczestniczyli uczniowie klas o profilu prawno-humanistycznym, co z pewnością wzbogaci ich wiedzę i przyda się na szkolnych zajęciach.

Skip to content