XVIII Festiwal Piosenki Autorskiej

Tegoroczny Festiwal Piosenki Autorskiej, który odbył się 29 maja 2018 roku, poświęcony był piosenkom Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka dla zespołu „Kombi”. Festiwal jest jedną z ulubionych imprez uczniów iławskiego Żeromka i jak każdego roku przyciągnął także uczestników z innych szkół.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został uczeń iławskiego liceum – Michał Wróblewski, który wykonał piosenkę „Nie zostało się nic”. Michał zdobył także nagrodę Starosty Iławskiego oraz nagrodę publiczności. Drugie miejsce i nagrodę Gminnego Ośrodka Kultury otrzymał Zespół Wokalno-Instrumentalny z gimnazjum ZSO, wykonując piosenkę „Krople”. Trzecie miejsce na podium oraz nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących zdobyła Zofia Witkowska z Gimnazjum nr 1 w Iławie, która wykonała piosenkę „Słodkiego miłego życia”.

Jury, którego przewodniczącą była pani Grażyna Piękos, postanowiło przyznać wyróżnienia następującym uczestnikom: Oliwii Roznerskiej, Alicji Makszyńskiej, Agacie Modrzejewskiej, Patrycji Kamińskiej. Specjalne wyróżnienie otrzymali najmłodsi uczestnicy festiwalu, którymi byli członkowie Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z gimnazjum działającego przy iławskim Żeromku.

 

Skip to content