Żeromek zaprasza do świętowania stulecia odzyskania niepodległości.

O roku ów, kto cię widział wówczas w tamtym kraju…”

W tym szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie świętujemy stulecie odzyskania niepodległości.

Przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego od kwietnia rośnie „Dąb Niepodległości”. Żeromek zorganizował również happening z elementami układającymi się w żywy obraz przedstawiający flagę Polski wraz z konturami kraju, orłem i napisem „ 1918 -2018 Niepodległa”. Odbyła się „Sztafeta niepodległości” – sto razy wokół boiska, a także wzruszające spotkanie z p. Heleną Szachniewicz –sprawiedliwym wśród narodów świata. Nie zabrakło wystawy plastycznej „Barwy Niepodległości”, narodowego graffiti,poloneza w plenerze, cyberquizów na temat Polski, strojów historycznych, a nawet projekcji filmu „Pan Tadeusz” z 1928 roku.

Przed nami kulminacja święta 11 listopada. A to oznacza kolejne atrakcje. Jedną z nich są Prezentacje Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej. Jedyna taka impreza w… kraju. Już po raz trzydziesty. Na szkolnej scenie w programie „Jak długo w sercach naszych”, pojawią się członkowie reprezentacyjnego zespołu „Canticorum”. Wykonają oni popularne w ostatnim stuleciu pieśni i piosenki o tematyce historycznej i patriotycznej.

Towarzyszyć im będą muzycy grający „na żywo” na instrumentach oraz recytatorzy z klasy humanistycznej. W tym roku po raz pierwszy w historii zaproszenia do udziału w Prezentacjach przyjęli specjalni goście. Jacy? Odpowiedź poznają ci, którzy wybiorą się 9 listopada o godz. 11.00 do szkolnej auli lub 11 listopada o godz. 16.00 do kinoteatru „Pasja”. Jest jeden warunek: w obu przypadkach trzeba znać 4 zwrotki hymnu narodowego. A dla prawdziwych patriotów to przecież bułka z masłem. Nieprawdaż? Jak co roku samorząd szkolny przeprowadzi w piątek 9 listopada akcję charytatywną na rzecz osób pokrzywdzonych przez los. Nie zabraknie innych atrakcji. Zapraszamy!

SK

Skip to content