Żeromek w Collegium Humanisticum UMK

W miniony piątek dwie klasy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego brały udział w warsztatach i ćwiczeniach, przygotowanych specjalnie dla nich przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Iławska szkoła objęta jest patronatem uczelni wyższej, dzięki czemu uczniowie Żeromka często zasiadają w studenckich ławach.

Jak pracuje kancelaria? Tego dowiedzieli się uczestnicy pierwszych ćwiczeń(„Jak pracuje kancelaria? Czyli współczesna organizacja pracy biurowej”). Wiedza ta przekazana została w formie ćwiczeń, więc każdy z uczestników wyjazdu mógł poczuć się jak Burmistrz Miasta Iławy oraz jak pracownik Urzędu Miasta. Prowadzący ćwiczenia przygotowali dokumenty dotyczące Iławy, a uczniowie musieli zmierzyć się z pracą urzędnika i burmistrza. Drugie ćwiczenia związane były z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. „Eye tracking, czyli jak użytkownicy widzą stronę internetową” – podczas tych warsztatów każdy mógł doświadczyć na własnych oczach, jak dokonuje się badań, które mają służyć analizie naszych reakcji na strony internetowe. Na zakończenie pobytu uczniowie liceum wysłuchali „Opowieści o straszącym świętym”, którym był Andrzej Bobola. Uczniowie z wykładu i ćwiczeń wracali w wyśmienitych humorach, co świadczy tylko o tym, iż taka forma przyswajania wiedzy była dla nich czystą przyjemnością.

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Skip to content