Gala Sportu i Kultury 2019

17 czerwca br. w Żeromku odbyła się Gala Sportu i Kultury 2019, czyli uroczyste wręczenie nagród w dziedzinie kultury fizycznej oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Gala rozpoczęła się występem szkolnego zespołu tanecznego, po czym uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Szkoły Roman Groszkowski i Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.

Zarząd Powiatu Iławskiego na podstawie uchwały Rady Powiatu Iławskiego z 2018 roku przyznał nagrody zawodnikom za prezentowany przez nich poziom i wysokie wyniki sportowe w wysokości 500 zł. Nagrody otrzymali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie:  SZYMON DZIK, PATRYK JAKUBCZYK, MAŁGORZATA BĄCZEK, SANDRA CYGLICKA, JANUSZ CIARCZYŃSKI, MACIEJ PALIŃSKI, JAKUB PIOTROWSKI, DOMINIKA SYGUŁA, JULIA OLSZLEGIER, NATALIA BULIK, SZYMON LEWICKI, JAKUB BOGUSIEWICZ, MICHAŁ ŁYZIŃSKI. Wręczenia nagród dokonał Starosta Bartosz Bielawski.

 

SZYMON DZIK

trenuje triathlon od 8 lat. W 2018 r. był członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Triathlonu Juniorów. Jest czołowym zawodnikiem w kategorii junior w triathlonie w Polsce. W roku 2018 zajął III m. w Mistrzostwach Polski w Duathlonie Polskiego Związku Triathlonu

w Rumii oraz IV m. w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie Polskiego Związku Triathlonu w Olsztynie.

 

PATRYK JAKUBCZYK,

który zajął II m. 100 m stylem dowolnym i II m. 200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Pływaniu w Olsztynie oraz III m. 200 m stylem zmiennym, II m. 200 m stylem dowolnym, IV m. 100 m stylem dowolnym w Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna.

 

JANUSZ CIARCZYŃSKI

podczas Międzynarodowego Grand Prix w Olsztynie zajął I m. na 50 m stylem dowolnym, stylem motylkowym, stylem grzbietowym oraz II m. na 100 m stylem motylkowym, stylem grzbietowym i stylem dowolnym.

 

JAKUB BOGUSIEWICZ

w roku 2018 był członkiem Kadry Narodowej Juniorów. Na każdych Mistrzostwach Polski zdobył medal (razem 4 w 2018 r.), m. in. III m. w Mistrzostwach Polski w Duathlonie Polskiego Związku Triathlonu  oraz  II m. Mistrzostwach Polski w Aquathlonie Polskiego Związku Triathlonu. Zakwalifikował się jako 1 z dwójki Polaków na eliminacje europejskie do Youth Olimpic Games.

 

MICHAŁ ŁYZIŃSKI

zajął V m. w  Mistrzostwach Polski w Duathlonie Polskiego Związku Triathlonu oraz IX m. w Mistrzostwa Polski w Aquathlonie Polskiego Związku Triathlonu.

 

SANDRA CYGLICKA,

która zajęła II m. w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Halowej Piłce Nożnej Kobiet w Ostródzie oraz IV m. Ogólnopolskich Mistrzostwach w Piłce Nożnej Kobiet „Piłkarska  Kadra Czeka” w Siedlcach.

 

MAŁGORZATA BĄCZEK

zajęła III m. w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Sztafetowych Mieszanych  Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w Ostaszewie oraz III m. w biegu na orientację na dystansie średnim i I m. w biegu na orientację na dystansie sprinterskim podczas Mistrzostw Europy Leśników.

 

MACIEJ PALIŃSKI

zdobył VI m. na dystansie sprinterskim w swojej kategorii wiekowej i 14m. w kategorii Open w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Białymstoku oraz IV m. w swojej kategorii wiekowej i 16 m. w kategorii Open podczas Mistrzostw Polski w Duathlonie.

 

JAKUB PIOTROWSKI

podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w Lubawie zdobył: III m. w skoku w dal, V m. w skoku wzwyż i V m. w sztafecie 4x100m.

 

DOMINIKA SYGUŁA

zajęła III m. w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Sztafetowych Mieszanych  Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w Ostaszewie oraz V m. w biegu na 400 m w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w Lubawie.

 

JULIA OLSZLEGIER

zdobyła III m. w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Sztafetowych Mieszanych  Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostaszewie.

 

NATALIA BULIK

zajęła IV m. w biegu na 400 m w Mistrzostwach Województwa Warmińsko –     Mazurskiego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w Lubawie oraz I m. w biegu na 400  m w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkoatletyce w Olecku.

 

SZYMON LEWICKI

zajął III m. w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Sztafetowych Mieszanych  Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostaszewie oraz V m. w biegu na 400 m i V m. w sztafecie 4×100 m podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w Lubawie.

 

Nagrody również otrzymali:

Trener i zawodnicy  MIĘDZYZAKŁADOWEGO LUDOWEGO KLUBU SPORTOWEGO „SOKÓŁ” W LUBAWIE, trener i zawodnicy CENTRUM SPORTÓW WALKI „CHAMPION” LUBAWA, trener i zawodnicy IŁAWSKIEGO KLUBU SPORTU, KULTURY FIZYCZNEJ I TURYSTYKI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH „MORENA”, trener i zawodnicy KLUBU SPORTOWEGO „PIECHOTKA TEAM”, zawodnik GRZEGORZ FIGURSKI i nauczyciel p. TOMASZA KAMIŃSKIEGO z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie, trener LEKKOATLETYCZNEGO KLUBU SPORTOWEGO „LUBAWA” p.  Leszek Kołodziejski, uczniowie z Zespołu Szkół w Lubawie.

 

Zarząd Powiatu Iławskiego za 2018 rok nagrody w dziedzinie kultury przyznał:

Uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie CYPRIANOWI GRABOWSKIEMU, MICHAŁOWI WRÓBLEWSKIEMU, DARII DĄBKOWSKIEJ w wysokości 700 zł.

 

CYPRIAN GRABOWSKI

Działalność Cypriana Grabowskiego jest przykładem wykorzystania nowoczesnych technologii do promocji szkoły oraz powiatu. Dzięki działalności ucznia w dziedzinie kultury mediów internetowych, młodzież szkolna poznała specyfikę tej kultury. Wraz z kołem humanistycznym, działającym w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego, w ramach promocji szkoły i rozwoju kultury z zakresu rozwoju technologii powstały filmy promujące szkołę. Film o szkole został obejrzany 104321 razy i zebrał 6,8 tysiąca pozytywnych ocen. W ramach współpracy z kołem humanistycznym powstały dwa filmy na temat życia w szkole: „Dzieci w mojej szkole” oraz „Żeromek – historia prawdziwa”.

Kolejne filmy to:

– film z Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego Regionu Morza Bałtyckiego,

– film uwieczniający happening z okazji 100 lat odzyskania niepodległości,

– film z okazji XXX Prezentacji Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej.

 

MICHAŁ WRÓBLEWSKI

To osoba szczególna w społeczności ZSO. Wybitnie uzdolniony artysta –  muzyk. Osobowość społecznika. Osiąga sukcesy w nauce (tegoroczny maturzysta). Jest finalistą Olimpiady Wiedzy o Świecie. W dziedzinie kultury także osiąga wiele sukcesów, m. in.:

– II m. w Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

– I m. podczas Festiwalu Piosenki Autorskiej „PAF” – piosenki Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka

– I m. Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

– Finalista konkursu recitali poezji śpiewanej „Wieczorne nastroje”

– występował w „Koncercie laureatów” w Teatrze Polskim w Warszawie.

 

DARIA DĄBKOWSKA

Daria Dąbkowska to osoba wybitnie utalentowana w dziedzinie muzyki. Jest osobą kreatywną, ozdobą konkursów, festiwali czy uroczystości szkolnych. Osiągnęła w ostatnim roku sukcesy:

– I m. w Konkursie Muzycznych  Talentów na XII Festiwalu „Nad Jeziorakiem”

– udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej w Warszawie

– udział w kwalifikacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj sukces”

– wyróżnienie w finale konkursu „Wygraj sukces” w Tarnobrzegu

– ćwierćfinalista programu TVP2 „The Voice Kids 2”.

Jest także członkiem reprezentacyjnego zespołu ZSO Iława „CANTICORUM”.

 

Zarząd Powiatu Iławskiego przyznał nagrody w wysokości 2000 zł: pani ALEKSANDRZE ZIMNICKIEJ, ZESPOŁOWI LUDOWEMU „GOSPOSIE”, ZESPOŁOWI WOKALNO – INSTRUMENTALNEMU „CANTICORUM”.

 

Nagrodę odebrał opiekun zespołu p. Stanisław Kożuchowski.

„CANTITORUM” to reprezentacyjny zespół wokalno – instrumentalny działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. W jego skład wchodzą uczniowie gimnazjum i liceum. Zespół od lat upowszechnia sztukę muzyczna  w szkole i środowisku.

„CANTITORUM” pełni funkcję edukacyjną w szkole i środowisku. Zespół upowszechnia muzykę polską i przyczynia się do wychowania patriotycznego młodzieży. Bierze udział w koncertach charytatywnych m. in. dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, pacjentów szpitali. Uświetnia uroczystości rocznicowe w zakładach pracy, kultywuje tradycje i folklor. Bierze udział w przeglądach i festiwalach muzycznych.

 

Gratulujemy naszym sportowcom i artystom zdobytych wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania należą się również naszej uczennicy Oliwii Olszewskiej za profesjonalne poprowadzenie tej uroczystości.

Skip to content