Dypall Network

16 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z przedstawicielami sieci Dypall Network. Zajmuje się ona kwestią partycypacji obywatelskiej młodzieży.

Skupia ponad 50 organizacji pozarządowych i samorządów z 30 krajów europejskich. Celem Dypall Network jest wspieranie uczestnictwa młodych ludzi w zarządzaniu na poziomie lokalnym. Nasi goście przylecieli do nas aż z Portugalii. W trakcie wizyty wymienialiśmy doświadczenia dotyczące inicjatyw rozwijających aktywność społeczną młodzieży.

Dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach funkcjonuje program Erasmus Plus. Poznaliśmy również reguły uczestnictwa w wolontariacie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Przedstawiciele samorządu usłyszeli o wielu ciekawych działaniach uczniowskich w innych krajach. W trakcie wizyty rozmawialiśmy po angielsku, co było dobrą okazją do wykorzystania umiejętności językowych.

Skip to content