Szkoła z Herborn pomaga ukraińskim uchodźcom

W środę, 6 kwietnia, przedstawiciele Johanneum Gymnasium w Herborn, niemieckiej szkoły, która od lat współpracuje z naszym liceum, dotarli do Iławy z darami i pieniędzmi dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie powiatu iławskiego.

 Nicole Polaczek, Christoph Lixfeld i Stephen Becht spędzili kilkanaście godzin w trasie, żeby dostarczyć do Iławy artykuły chemiczne, higieniczne, medyczne i spożywcze.

W imieniu szkolnej społeczności przekazali również na rzecz potrzebujących 10 tysięcy euro. Jako długoletni partner niemieckiego gimnazjum staliśmy się naturalnym łącznikiem w przekazaniu pomocy, w kontakt z darczyńcami szczególnie zaangażowani byli nasi germaniści – Ewa i Andrzej Buk.

W czwartek od rana nauczyciele i uczniowie pomagali przy rozładowywaniu darów. Pracy było dużo, bo przyjechały do nas dwa wypełnione po brzegi duże samochody. Produkty zostały zmagazynowane w jednym ze szkolnych pomieszczeń, następnie trafią do potrzebujących.

zdjęcia dzięki uprzejmości ilawa.wm.pl

Skip to content