Turniej Motoryzacyjny

W środę 27 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Iławie  odbył się XXII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, w którym wzięła udział młodzież z pięciu szkół ponadpodstawowych powiatu iławskiego.

Celem turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej przepisów o ruchu drogowym, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej składa się z czterech konkurencji: testu wiedzy z przepisów  ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji, sprawdzianu z udzielania pierwszej pomocy, przygotowania pojazdu do jazdy oraz jazdy samochodem  z tzw. „talerzem Stewarda”. Drużynę z naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy 3A4 w składzie Jakub Węglerski, Karol Bagrowski oraz Wiktor Gnaczyński, którzy wywalczyli 3 miejsce .

 

 

 

Skip to content