Nasi uczniowie w debacie oksfordzkiej

Uczniowie klasy 4 A w nietypowy sposób spędzili piątkowe popołudnie 23 września – wzięli udział w debacie oksfordzkiej, która przygotowana była przez prawdziwych profesjonalistów.

Organizacją debaty zajęła się Biblioteka Miejska, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Młodzież z naszej szkoły korzystała z pomocy Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, której członkowie przyjechali do Iławy, by przeprowadzić debatę.

Szkoła powinna wychowywać – tak brzmiała teza, nad którą dyskutowały dwie strony: opozycja i propozycja. Debacie przewodniczył marszałek, a nad czasem i porządkiem debaty czuwał sekretarz.

Tezy bronili: Julia Konkol, Julia Krusińska, Wicedyrektor Elwira Fiałkowska oraz Pan Janusz Dziugiewicz. Odmienne zdanie od nich mieli: Daniel Klach, Wiktor Gnaczyński, Pani Anna Balińska i Pani Magdalena Szoka. Dyskusja przebiegała bardzo kulturalnie i merytorycznie. Każda ze stron przygotowała silne argumenty. Początkowo wydawało się, że wygrają obrońcy tezy, którzy twardo udowadniali, że szkoła powinna wychowywać. Mowa końcowa była jednak mocną stroną opozycji. Na końcu dyskusji odbyło się głosowanie widowni, która zadecydowała, że wygrała strona opozycji, która przekonała ich, iż szkoła nie powinna wychowywać.

Skip to content