Kryminał w Żeromku

24 października sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego zamieniła się w miejsce pisarskich zmagań ponad 130 osób. Uczniowie w nietypowy, a jednocześnie bardzo przyjemny sposób mieli szanse wykazać się wyobraźnią, ale także wykorzystać znajomość języka obcego.

Żerom Mystery Cases – to temat opowiadania, które uczniowie musieli napisać w języku angielskim. Na opisanie niezwykłego, tajemniczego zajścia, którego akcja toczy się na terenie szkoły, uczniowie mieli 2 godziny. Dreszczowce powstawały w kilkuosobowych grupach. Każdy tekst miał liczyć od 300 do 350 słów.

Oprawę artystyczną i informacyjną przygotowali uczniowie klasy II E. Organizatorzy i zarazem jury, w skład którego weszli nauczyciele Sylwia Listkowska, Grzegorz Olszewski oraz Maciej Makowski, mieli przed sobą sporo pracy. Powstało aż 48 opowiadań. Zwycięskie teksty poznamy w połowie listopada.

SL

Więcej zdjęć na naszym FB

Skip to content