Konkurs plastyczno-czytelniczy

4 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie rozstrzygnięto konkurs plastyczno-czytelniczy „Pokój i harmonia na świecie”.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem młodzieży, która wzięła udział w konkursie, było pokazanie, jak wyobrażają sobie pokój na świecie. Niektóre pomysły uczniów iławskiego „Żeromka” zaskakują, inne skłaniają do refleksji.

W konkursie, którego hasłem przewodnim było „czytanie dla pokoju”, udział wzięło łącznie kilkanaście osób. Ostatecznie, główna nagroda powędrowała do Michaliny Ziemniak z klasy 1a. Drugie miejsce w konkursie zajął Kacper Smoliński z klasy 1a, a trzecie Kornelia Grochowiecka z klasy 1g. Jury wyróżniło też Maję Młotek i Aleksandrę Urbańską z klasy 1b oraz Lenę Zagórską z klasy 1g.

Konkurs rozstrzygnięto w szkolnej bibliotece. Wydarzeniu towarzyszyła recytacja wierszy na temat wojny w Ukrainie. Jeden z wierszy ukraińskiego poety Igora Mitrowa przeczytała uczennica Myroslava Haidai.

Celem konkursu, poza zwróceniem uwagi na myślenie o istocie pokoju i sposobach jego wzmacniania, było zachęcenie uczniów do zapoznania się z ofertą szkolnej biblioteki. W trakcie konkursu pokazano, że licealna biblioteka to miejsce przyjazne, pozwalające przyjemnie spędzić czas i rozwijać własne zainteresowania. Za organizacją konkursu stały nauczycielki Dorota Granica oraz Anita Turowska-Łątkowska. Nagrody najlepszym uczniom wręczyła zastępca dyrektora szkoły Elwira Fijałkowska.

AT

 

Skip to content