Turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zgodnie z coroczną tradycją w środę 9 listopada  2022 roku został rozegrany Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSO. Okazją do organizacji zawodów było zbliżające się Święto Niepodległości, a główną ideą przyświecającą zawodom było propagowanie aktywności fizycznej oraz  patriotyzmu.

Turniej rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu przez wszystkich uczestników zawodów oraz uczniów zgromadzonych na trybunach.

Do rywalizacji zgłosiło się 12 klas licealnych: 4E, 2A, 2B, 4A, 3A, 1B, 1G, 3B, 4C, 2C, 4B, 1A. Rozgrywki zostały podzielone na trzy fazy grupowe i fazę finałową. W grupach i w fazie finałowej mecze rozgrywane były systemem “każdy z każdym”, a do ścisłego finału   awansowali tylko zwycięzcy grup. Mecze były niezwykle emocjonujące, a  zawodnicy zaprezentowali bardzo duże umiejętności. Rozegrano 21 spotkań, w których rywalizowało 86 licealistów i licealistek. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 4B, którzy dopiero w konkursie rzutów karnych zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. Na drugiej pozycji uplasowali się reprezentanci klasy 4A, a trzecie miejsce wywalczyła klasy 2A.

Skip to content