Liceum odwiedził absolwent z 1956 roku

23 listopada Zespół Szkół im. S. Żeromskiego odwiedził ppłk inż. Mieczysław Ragus – absolwent szkoły z 1956 roku. Była to niezwykle sentymentalna i nostalgiczna wizyta ucznia, który ukończył naszą szkołę 66 lat temu.

Zacny absolwent, po spotkaniu z panem dyrektorem Romanem Groszkowskim, odwiedził szkolną bibliotekę, w której zostawił niebagatelny zbiór książek. Szesnaście tomów „Dzieł wszystkich” Adama Mickiewicza, zasiliło szkolny księgozbiór. Warto dodać, że Pan Mieczysław otrzymał książki wieszcza, za zajęcie 1 miejsca w wojewódzkim konkursie, do którego przygotowywał go profesor Stanisław Hertel, nauczyciel języka polskiego wielu pokoleń iławian.

Wśród opowieści pojawiły się tematy związane z muzyką, literaturą i ciekawą pracą pilota. Ze wspomnień z lat spędzonych w szkolnej ławie, nie zabrakło miejsca na świadectwa pilnej nauki, a jedno z nich – maturalne, zostawił nam w prezencie.

Skip to content