Złota passa koszykarzy iławskiego Żeromka trwa dalej

W piątek 14.04.2023 w hali iławskiego Liceum Ogólnokształcącego odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.

Był to kolejny, trzeci już szczebel rozgrywek w drodze do finału wojewódzkiego. Gospodarze z ulicy Sienkiewicza 1 w Iławie nie dali szansy wygrania lokalnym rywalom z Iławy oraz ekipom z Elbląga wyraźnie pokonując ich w bezpośrednich spotkaniach. Tym samym iławskie Liceum znalazło się w gronie 4 NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W WOJEWÓDZTWIE!!! Po kilku latach przerwy Iławski Szkolny Basket znowu wraca na finał wojewódzki.  

Kolejność końcowa Turnieju przedstawia się następująco: 1m –  I Liceum Ogólnokształcące w Iławie, 2m – Liceum Ogólnokształcące nr2 w Elblągu, 3m – Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu, 4m – Zespół Szkół im.Boh.Września1939r w Iławie. Iławski Żeromek grał w następującym składzie: Jakub Suski (kapitan), Patryk Maliszewski, Aleksander Szczypski, Bartosz Zbysiński, Alan Szmyciński, Jan Klinicki, Jakub Oleksow, Olaf Tucholski, Jakub Lubieniecki, Patryk Furmanek.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w Finale Wojewódzkim.     

Skip to content