Sobota w szkole da się lubić

Święto szkoły to czas, kiedy rywalizacja nie polega na zdobyciu najwyższych ocen, ale na wspólnej zabawie. W tym roku każdy mógł wybrać coś dla siebie. Pogoda i humory dopisały, a uczniowie spędzili miło sobotnie przedpołudnie w szkole, w której tym razem nie było dzwonków na lekcje.

Uczestnicy gry terenowej „Leśne trofea” musieli rozwiązywać przygotowane na 5 stacjach zagadki ukryte w „Lasku miejskim” i oznaczone orientacyjnie na mapie, którą uczestnicy otrzymali na starcie. Zagadki zaszyfrowane w kodach QR oraz różnego rodzaju kluczach związane były z historią, chemią oraz szyframi. Najlepiej z zadaniami i w najkrótszym czasie poradziły sobie osoby z drużyny, do której należały: Amelia Łukwińska, Julia Krupińska, Aleksandra Janik, Kinga Furmanek, Klaudia Sowa, Weronika Bielik, Paulina Bojanowska oraz Nikola Zawadzka. W grze uczestniczyło łącznie 7 drużyn, do których należało łącznie 30 uczniów.

Gra  terenowa „Orientuj się”, polegała na wędrówce z mapą i szukaniu, zgodnie z listą wskazówek, określonych punktów. Każde miejsce, do którego mieli dotrzeć uczniowie, musiało być przez nich oznaczone na mapie i sfotografowane zgodnie z wytycznymi na liście. Najszybciej i najlepiej z tą konkurencją poradził sobie zespół złożony z uczniów klasy 2A – Gamalski Mateusz, Szymczak Mateusz, Bartkowski Aleksander. Zespół ten, w najkrótszym czasie poprawnie wykonał większość zadań. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 2F Glinka Amelia, Kapica Maja. Na trzecim miejscu znalazła się ekipa z klasy 1F, w składzie Kosińska Zuzanna, Wnuk Antonina, Browarska Nikola. Wszystkim startującym serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy dotarcia do mety – nauczyciele geografii z Żeromka.

Po raz kolejny podczas Święta Szkoły w naszej szkole odbyły się warsztaty gry w Scrabble. Jest to jedna z najpopularniejszych oraz najbardziej wciągających gier na świecie. Bardzo proste zasady sprawiają, że łatwo jest zacząć rozgrywkę już po chwili. Podczas warsztatów Scrabble inni uczniowie, którzy obeznani są już z zasadami gry, starają się zarazić ta wspaniała grą nowicjuszy, którzy postanowili zasmakować czegoś nowego. Mamy nadzieję, że wszystkim przybyłym spodobała się ta interesująca gra i, że poza jej zasadami, mieli też okazję poznać innych uczniów naszej szkoły.

Na dziedzińcu szkoły każdy mógł spróbować swoich sił w biathlonie. Zainteresowanie strzelectwem było bardzo duże. Wielu chciało trafić do celu i szybko okazało się, że jest to nie lada wyczyn. W sali konferencyjnej odbył się konkurs literacki, podczas którego drużyny pisarskie przelewały na papier swoje wizje, na temat tego jak wyobrażają sobie szkołę za 10 lat. Zwyciężyła drużyna z klasy II D: Malwina Czenkusz, Olga Gołaszewska, Antonina Tatarek, Joanna Wieczorek.  Drugie miejsce zajęły dwie drużyny – pierwsza z klasy II C: Wiktoria Brzeska, Marta Jabłońska, Martyna Iwańska, druga z klasy I C: Tomek Empel, Marcel Sieciński, Jakub Pełka.

Wielbiciele zmagań przy stole, równie wytrwale, co wielbiciele scrabble grali w szachy i ledwo zdążyli na kończące sobotę w szkole ognisko. W turnieju brało udział kilkanaście osób, miał on charakter towarzyski nie wyłoniono zwycięzcy.

Zobacz video relację

 

Skip to content