Olimpijczycy z ,,Żeromka’’

Dwie Agaty – dwa sukcesy w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Agata Machowska z klasy IIIB i Agata Ojdowska z klasy IIIC iławskiego ,,Żeromka’’ dzielnie przeszły pierwszy etap olimpiady polonistycznej i zakwalifikowały się do II rejonowego etapu.

Agata Machowska za pracę ,,Poeta odchodzi…’’ otrzymała 45 punktów, a Agata Ojdowska za pracę ,,Ulica jako temat literacki XX wieku’’ otrzymała 49 punktów. Obie uczennice to bardzo uzdolnione humanistki, wielkie erudytki i prawdziwe pożeracze książek. Agata Ojdowska zaczytuje się w dziełach Eliota, Hłaski i Stachury, a Agata Machowska w utworach Dostojewskiego i Kafki. Poza tym Agata Machowska oprócz talentu literackiego ma talent poetycki. Pisze wiersze a także recytuje. Została laureatką etapu miejskiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i laureatką etapu powiatowego Konkursu Krasomówczego im. Marii Zientary Malewskiej.

Obie Agaty będą reprezentowały naszą szkołę w II etapie olimpiady polonistycznej w Olsztynie, która odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińskiego.

Do olimpiady Agatę Machowską przygotowała polonistka Anna Tatarek, a Agatę Ojdowską polonista Mariusz Radgowski.

Życzymy koleżankom połamania piór na olimpiadzie.

Członkinie koła dziennikarskiego

Martyna Dolecka

Małgorzata Szadrowska

Pod opieką polonistki Anny Tatarek

Skip to content