Uczniowie z gimnazjum z szansą na ogromne sukcesy!

Trwają wojewódzkie etapy przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. W tym roku uczniowie Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego mają  znowu wiele szans, by otrzymać  tytuł laureata, a tym samym zwolnienie z egzaminów gimnazjalnych z różnych przedmiotów. Ci, którzy przeszli szkolny etap konkursów przedmiotowych, mierzą się teraz z zadaniami przygotowanymi przez wojewódzkie komisje konkursowe w Elblągu i Olsztynie.

Aż 27 osób z gimnazjum w „Żeromku” może uzyskać tytuł laureata z jednego lub więcej przedmiotów. Rekordzistą jest Tomasz Szałkowski z IIIgb, który został zakwalifikowany do dalszego etapu z czterech przedmiotów – języka angielskiego, chemii, fizyki, matematyki. 20 marca do zmagań biologicznych stanie Aleksandra Jonowska – uczennica, która już w poprzednim roku szkolnym uzyskała trzy tytuły laureata – z języka polskiego, języka angielskiego i geografii,  dzięki czemu jest już zwolniona ze wszystkich części egzaminu gimnazjalnego. Na uwagę zasługuje również fakt, że wśród tych osób znowu są uczniowie nie tylko trzecich klas gimnazjum, ale także drugich. Jest również jeden uczeń klasy I – Jakub Wilk, który zmierzył się z zadaniami z historii.

– Każdego roku wśród uczniów gimnazjum mamy laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych – informuje dyrektor szkoły Roman Groszkowski. – W tym roku nasi uczniowie mają jeszcze więcej szans, aniżeli w poprzednim, choć już rok szkolny 2013/2014 był pod tym względem wyjątkowy. Nasi uczniowie zdobyli bowiem 16 tytułów laureata konkursów przedmiotowych. Wszyscy będziemy trzymali kciuki, by w tym roku mieli podobne sukcesy – dodaje dyrektor.

MW

Skip to content