Mamy laureatkę XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego

Marta Lewko, uczennica klasy drugiej o profilu humanistycznym, została laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”.

Znalazła się w dziesięcioosobowej grupie mistrzów ortografii z całej Polski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbyła się 12 czerwca w Warszawie, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Podczas gali organizatorzy konkursu gratulowali zwycięzcom nie tylko osiągniętych wyników, ale przede wszystkim, rzadkiej obecnie, dbałości o poprawność języka ojczystego. Laureatów wyłoniono na podstawie dwóch etapów konkursu. Pierwszy z nich odbywał się w szkole, drugi w kilku ośrodkach akademickich w Polsce. W drugim etapie Marta walczyła o zwycięstwo na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Gratulujemy!!!

ortografia_00

Skip to content