Wojskowa Akademia Techniczna w „Żeromku”

20 października uczniowie Zespołu Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Do szkoły przyjechali wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej, która od zeszłego roku patronuje iławskiej szkole.

 

W wykładach uczestniczyło wiele klas o zróżnicowanych profilach. Klasie matematyczno-fizycznej do gustu przypadł wykład „Strażnicy nieba”, prowadzony przez kpt mgr Pawła Karczmarka.

 – Dowiedzieliśmy się, jak działają radary i jak to się dzieje, że istnieją niewidzialne samoloty – komentowali po wykładzie uczniowie klasy I A. Ciekłe kryształy i monitory LCD nie maja już tajemnic przed drugimi klasami biologiczno-chemicznymi, które wysłuchały wykładu „Nowoczesna inżynieria materiałowa”, prowadzonego przez dr Mateusza Mrukiewicza. Intrygującą nazwą zachęcał wykład „Materiał wybuchowy ratuje zdrowie i życie”, poprowadzony przez dr Mateusza Szalę. Maturzyści klas biologiczno-chemiczych i matematyczno-geograficznych dowiedzieli się podczas tego wykładu, jak działa poduszka powietrza i maski tlenowe umieszczane w samolotach.

 Na pytanie „Czy sieci rządzą światem?” mogą nam odpowiedzieć uczniowie klas drugich o profilu matematyczno-fizycznym i matematyczno-językowym, którzy brali udział w wykładzie „Czy sieci rządzą światem? Od fizyki do informatyki”, prowadzonym przez mgr Cezarego Bartosika.

 Atrakcją dla wszystkich uczniów był stoisko przygotowane przez Wojskową Akademie Techniczną, na którym każdy mógł zdobyć informacje na temat tej uczelni oraz porozmawiać z przedstawicielem studentów. Uczniowie „Żeromka” niecierpliwie czekają na kolejne wykłady i wyjazdy na patronującą mu uczelnię wyższą.

 002

001

Skip to content