Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę 5 kwietnia 2017 roku  w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie już kolejny rok z rzędu odbyły się eliminacje w „Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury składające się z policjantów  Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

         Drużyny rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście teoretycznym z wiedzy o ruchu drogowym. Uczestnicy musieli pokonać rowerem trudny tor przeszkód, wykonać zadania w miasteczku ruchu drogowego, a także zmierzyć się z teoretycznym i praktycznym zadaniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W tegorocznym turnieju naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3gb w osobach: Mateusza Neumanna, Jakuba Topolewskiego oraz Konrada Neumana, którzy w kategorii szkół gimnazjalnych zajęli drugie miejsce. Opiekunem drużyny podczas turnieju BRD był Pan Artur Abramczyk.

Skip to content