Żeromek na Dniach Popularyzacji Matematyki

14 września na Politechnice Warszawskiej odbył się Dzień Popularyzacji Matematyki, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie.

Miłośnicy matematyki z Żeromka, czyli klasy pierwsze, drugie i trzecie o profilu matematyczno-fizycznym już w drugim tygodniu roku szkolnego skorzystali ze współpracy jaką szkoła prowadzi z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. To trzecia, udana, edycja imprezy. Uczniowie wzięli udział w warsztatach i wykładach, które miały pokazać matematykę z ciekawej, praktycznej i inspirującej strony. Tytuły wykładów brzmiały zachęcająco:„Niewymierność i ułamki łańcuchowe”, „Modelowanie matematyczne czyli jak opisać rzeczywistość”, „Po co informatykowi kalkulator?”,”Zakazane rachunki”, a uczniowie zgodnie twierdzą, że matematyka podana w taki sposób może być fascynująca.

Skip to content