Żeromek znów wysoko w międzynarodowym konkursie

20 października drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im S. Żeromskiego w Iławie zajęła 4 miejsce w międzynarodowych zawodach fizycznych Náboj. W kwietniu, podczas edycji matematycznej licealiści zajęli 13 miejsce.

Zawody trwały 120 minut, podczas których uczniowie musieli rozwiązać jak najwięcej zadań. Zadania różniły się od tych znanych ze szkoły, wymagają inwencji i pomysłowości, a sukces gwarantuje efektywna współpraca całej drużyny. Konkurs odbywał się jednocześnie w Bratysławie, Budapeszcie, Gdańsku, Koszycach, Ostrawie i Pradze. Celem konkursu jest rozwijanie pasji, myślenia logicznego i zamiłowania do przedmiotów ścisłych. Gratulujemy całej drużynie, w skład której weszli Renata Rólkiewicz, Joanna Ciuba, Mikołaj Ryll, Michał Olszewski, Tomasz Makowski oraz Panu Krzysztofowi Szupryczyńskiemu, który jest opiekunem zdolnych uczniów.

Skip to content