Młodzież z Żeromka kolędowała dla seniorów

Święta to szczególny czas. Większość z nas spędzi je w rodzinnym gronie, z radością i spokojem. Niestety nie każdy ma możliwość poczuć tę właśnie wyczekaną, jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Warto czasami poświęcić takim osobom czas i otworzyć serce, by choć odrobinę tej świątecznej magii podarować także im. Uczniowie i nauczyciele iławskiego Żeromka po raz kolejny pokazali jak wiele dobrej woli i chęci pomocy znajduje się w ich sercach.

W ciągu dwóch dni, 20 i 21 grudnia, odwiedzili domy pomocy społecznej w Gołębim Dworze, Iławie oraz lubawski szpital, gdzie obdarowali odwiedzanych przepięknymi występami. Młodzież wystąpiła z programem zawierającym tradycyjne kolędy i piosenki świąteczne w świeżym, nowatorskim wykonaniu. Inicjatorem i osobą sprawująca pieczę nad całym przedsięwzięciem był wicedyrektor ZSO – pan Stanisław Kożuchowski. Pod jego nadzorem zostały przygotowane utwory śpiewane przy akompaniamencie instrumentów, a także a capella.

Młodzi artyści włożyli w swój niezwykły występ całe serce. Nagrodą były radość i poruszenie, których dostarczyli starszemu pokoleniu. Witani z entuzjazmem, a żegnani z wdzięcznością, a nawet łzami. Były to łzy wzruszenia, które dobitnie pokazały jak wiele dobra i miłości może podarować drugiej osobie każdy z nas, wystarczy tylko odrobina chęci i pracy, zaś każdy z uczniów biorących udział w tej akcji z pewnością potwierdzi jak bardzo była poruszająca również dla samych wykonawców. Właśnie takiego serca i prawdziwego ducha świąt życzymy każdemu
z Państwa. Pamiętajmy, że tak niewiele potrzeba by przywołać na czyjąś twarz uśmiech, a najpiękniejsze prezenty nie zawsze znajdują się pod choinką.

Joanna Sawczyńska

Skip to content