Wigilia czytania Stefana Żeromskiego w iławskim liceum

7 września, w przeddzień Narodowego Czytania na dziedzińcu Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.S.Żeromskiego w Iławie, młodzież z klas humanistycznych, zorganizowała głośne czytanie dzieł swojego patrona.

Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego było tekstem najważniejszym tego dnia, ale nie zabrakło też fragmentów innych dzieł, jak na przykład „Syzyfowe prace”, czy „Rozdziobią nas kruki, wrony”. Udział w wydarzeniu wzięli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele „Żeromka”. Młodzież słuchała dzieł wielkiego pisarza z zainteresowaniem. Pojawił się także element improwizacji, bo przed mikrofonem stanęła ochotniczka, która spontanicznie i z nie lada zaangażowaniem przeczytała fragment tekstu wybitnego pisarza.

To przedsmak tego, co czeka nas w sobotę 8 września o godzinie 10.00. Pod iławskim ratuszem odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które organizują młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika. Zapraszamy!

Skip to content