Spotkanie z alpinistami

W środę 12 lutego uczniowie klasy 1B, 1B4 oraz 2B z „Żeromka” wzięli udział w spotkaniu z udziałem Leszka Cichego oraz Janusza Kalinowskiego. Klasy o profilu matematyczno-geograficznym mogły posłuchać opowieści zdobywców szczytu, o którym nie jeden z nas marzy.

Spotkanie związane było z obchodami 40 rocznicy pierwszego zimowego zdobycia najwyższej góry świata – Mount Everestu – przez Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego. Uczniowie zapoznali się na nim z filmami „Gdyby to nie był Everest” oraz prapremierą „Everest dla każdego”. Spotkanie było niezwykle inspirujące, a każdy z uczestników poczuł jak bardzo wymagające, czasochłonne i skomplikowane jest zorganizowanie wyprawy na szczyt oraz z jakimi problemami musieli się alpiniści zmagać 40 lat temu.

Skip to content