Dni nauki

21 września klasa ID wraz z wychowawczynią Joanną Mordwą i opiekunem Anną Jarzynkowską miała przyjemność uczestniczyć w Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Braliśmy udział w dwóch warsztatach: ,,Barwy życia” i ,,Chemiluminescencja”. Pierwsze pozwoliły nam odkryć funkcje i działanie podstawowych składników odżywczych, takich jak: białka, cukry, tłuszcze oraz aminokwasy. Zajęcia te zachęciły nas do samodzielnej pracy ze sprzętem laboratoryjnym i uświadomiły nam, że chemia jest nie tylko nauką, w której wszystkiego trzeba uczyć się na pamięć, może być natomiast przyjemnością a nawet zabawą. Tematem drugich było zjawisko tak zwanego zimnego światła. Na tych zajęciach dowiedzieliśmy się rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia, a spotykaliśmy się z nimi w życiu codziennym. Aby uczcić naszą pierwszą, jakże ekscytującą wycieczkę, wybraliśmy się do McDonalda. Wyjazd uważamy za udany, nie tylko zdobyliśmy nową wiedzę, ale także mieliśmy okazję zintegrować się poza murami szkoły.

Tekst: A. Tatarek, K. Tatarek, B. Lewko

Skip to content